Szanowni Państwo,

Często zwracają się do mnie przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć nową działalność ukierunkowaną na współpracę/handel z Niemcami [zagranicą] albo mają pomysłna nową gałąź swojej obecnej działalności. Celem jest rozpoczęcie/nawiązanie nowej współpracy zagranicznej w Niemczech, Holandii [poprawnie Niderlandach], Austria czy dalej EU.

Bywa, że są to projekty, które dopiero co powstają i raczej są w fazie badania rynku i możliwości rozwoju. Można powiedzieć , że są w raczej fazie planowania – z jednoczesną możliwością natychmiastowej realizacji. Osoby takie zwracają się do mnie z zapytaniem o możliwość wykonania działań „zaczepno-informacyjnych”. Chcą zbadać możliwości i szanse na Zachodzie.

Jak w każdym biznesie – często nie mamy jasności co do ceny, jaką można zaproponować klientowi. Jeśli właśnie w takim momencie znajduje się Państwa przedsięwzięcie – to trzeba wykonać pewną pracę. Konkretne rozmowy z wyszukanymi firmami z branży dadzą wam pewien obraz sytuacji i możliwości. Trzeba zrobić badanie rynku.

W takiej sytuacji, zanim roześle się zapytania z konkretną prezentacją towarów, najpierw trzeba pozyskać informacje na temat oferowanego produktu, cen, możliwości dystrybucji oraz zainteresowania w Niemczech, Holandii czy Austrii.

Chętnie podejmę się działania w zakresie pozyskania informacji o cenach za granicą. Oznacza to dla mnie wyszukania informacji o podobnych produktach, skontaktowania się z firmami o podobnym profilu, skontaktowanie się z firmami które zajmują się danym produktem. To prowadzi do pozyskania informacji w wyniku rozmów. Jest to swego rodzaju „wywiad gospodarczy”, w trakcie którego pozyskam informacje dotyczące istniejących cen na Państwa produkty.

Koszt takiego działania określa się na podstawie zaplanowanych czynności. To może być wyszukanie firm, rozesłanie maili i rozmowy telefoniczne.

Zależy od Państwa oczekiwań,

Pozdrawiam i Zapraszam do Kontaktu,

M.T.W